Pek çok alanda ülkede bir ilki gerçekleştiren firmanın ana ürün gamı yapı ve inşaat malzemeleri 2016 yılındaki 500 milyon dolara yaklaşan hacmiyle Türkiye İhracatı’nın da en önemli kalemleri arasında. Dolayısıyla bu alanda dünya altıncısı olan ülkenin Hindistan, Almanya, İtalya, İspanya gibi rakiplerini geçerek daha üst sıralara çıkması AGPTR’nin Türk Ekonomisi’ne katkıları ve gelecek için planları arasında yer alıyor.
Firmanın bir başka önemli atılımı ise son dönemde hız verdiği markalaşma çalışmaları. Eonant, Cubera, Alpha Nour, UIS gibi marka yatırımları ile ülke ekonomisine katkıları bulunan firma bu faaliyetlerine 2017 yılında daha da ağırlık vermeye başladı.
Konusunda deneyimli uzmanlar yanında hukuk, gümrük ve mali müşavirlerinden oluşan geniş danışman kadrosuyla her projenin önce titizlikle fizibilitesini yapan ülkenin öncü ihracatçısı, ardından güvenilir adımlarla ilerliyor. Dış Ticaret konusunda firmayı benzerlerinden ayıran en önemli detay da bu. Bu şekilde İthalat, İhracat veya Transit Ticaret operasyonlarının herhangi bir aşamasında çıkabilecek sorunlardan önceden haberdar olarak tecrübeli ekibiyle çözüm üretmek firmanın en güçlü yanı iken sektörde yer alan başka şirketlerde ise sık görülmeyen bir özellik.