İhracat, İthalat ve Transit Ticaret operasyonları ile Dış Ticaret konusunda 20 yıllık tecrübeye sahip olan kuruluş, faaliyetlerinin önemli bir kısmını oluşturan İhracat operasyonlarını daha geniş bir coğrafyaya yayıyor. Kurumun Avrupa ve Orta Doğu ülkeleri ile başlayan İhracat hacmi son yıllarda başta Suudi Arabistan, Irak, Birleşik Arap Emirlikleri, Umman, Kuveyt, Yemen, Suriye olmak üzere Orta Doğu ülkeleri ve Mısır, Libya, Cezayir gibi Kuzey Afrika ülkeleri ile artarak devam etti. Yakın dönemde Çad, Sudan, Somali, Cibuti, Etiyopya ile ticaret yapmaya başlayarak Sahra ve Sahra altı ülkelerini de portföyüne ekleyen AGPTR uyguladığı stratejik büyüme hamleleri ile Dış Ticaret Sektörü’nde Türkiye’nin en önemli şirketlerinden biri oldu.
Öte yandan, her ne kadar yapı malzemeleri üzerine yoğunlaşmış olsa da Alpha Group’un Dış Ticaret uzmanı şirket, beyaz eşya ve otomotiv yedek parçaları da dahil olmak üzere çok geniş bir yelpazede ürün ihracatı yapıyor.
Geniş bir coğrafyayı kapsayan pazarı ve farklı ürün gamları üzerindeki uzmanlığı, gümrük ve lojistik operasyonları konusundaki deneyimiyle birleştiğinde AGPTR, İhracat konusunda yabancı müşteriler ve Türk üreticiler için güvenilir ve tecrübeli bir partner olmaya devam ediyor.